Dôvera v službách v eurozóne podľa krajín
Ukazovateľ Dôvera v službách v eurozóne (stav údajov: september 2024 · apríl 2026 · október 2026) sa pohybuje od 31,5 (Malta) až po −4,9 (Estónsko), pri priemere eurozóny 5,3.
| 12-mes. trend | ||||
|---|---|---|---|---|
| 🇲🇹Malta | 31,5apríl 2026 | ▼ 14,0 | ▲ 18,9 | ▲ |
| 🇬🇷Grécko | 27,6október 2026 | ▼ 1,4 | ▼ 6,4 | ▼ |
| 🇮🇪Írsko | 24,8október 2026 | ▼ 1,5 | ▲ 15,1 | ▲ |
| 🇪🇸Španielsko | 16,5september 2024 | ▼ 4,6 | ▲ 2,4 | ▲ |
| 🇭🇷Chorvátsko | 13,8október 2026 | ▲ 1,0 | ▼ 2,3 | ▼ |
| 🇨🇾Cyprus | 13,2október 2026 | ▼ 0,1 | ▲ 2,0 | ▲ |
| 🇸🇮Slovinsko | 11,3október 2026 | ▼ 1,0 | ▼ 5,4 | ▼ |
| 🇫🇮Fínsko | 10,1október 2026 | ▼ 3,0 | ▲ 6,9 | ▲ |
| 🇱🇹Litva | 10,1október 2026 | ▼ 2,5 | ▲ 2,7 | ▲ |
| 🇮🇹Taliansko | 7,0október 2026 | ▲ 2,6 | ▲ 4,0 | ▲ |
| 🇸🇰Slovensko | 7,0október 2026 | ▲ 3,8 | ▲ 11,8 | ▲ |
| 🇧🇬Bulharsko | 6,0október 2026 | ▼ 3,1 | ▼ 4,7 | ▼ |
| 🇦🇹Rakúsko | 5,2október 2026 | ▲ 1,7 | ▼ 2,1 | ▼ |
| 🇵🇹Portugalsko | 5,1október 2026 | ▼ 3,5 | ▼ 2,7 | ▼ |
| 🇳🇱Holandsko | 4,5október 2026 | ▼ 1,3 | ▼ 0,5 | ▼ |
| 🇱🇻Lotyšsko | 4,3október 2026 | ▲ 0,9 | ▲ 1,8 | ▲ |
| 🇩🇪Nemecko | 3,7október 2026 | ▼ 2,9 | ▲ 0,6 | ▲ |
| 🇫🇷Francúzsko | −2,9október 2026 | ▼ 0,3 | ▲ 1,3 | ▲ |
| 🇧🇪Belgicko | −4,0október 2026 | ▲ 4,6 | ▼ 11,5 | ▼ |
| 🇪🇪Estónsko | −4,9apríl 2026 | ▼ 3,8 | ▼ 2,7 | ▼ |
rastie (rýchlejší rast) klesá / pokles▲▼ šípky sú vždy doplnené farbou (čitateľné aj pri farbosleposti)Kliknutím na hlavičku stĺpca zoradíte tabuľku.
Zdroj: Eurostat (ei_bssi_m_r2) · zverejnené 2026-10-29 · úpravy: žiadne
Pozrite si súhrn za eurozónu →
Často kladené otázky
- Ktorá krajina eurozóny má najvyšší ukazovateľ dôvera v službách?
- Malta, a to 31,5.
- Ktorá krajina eurozóny má najnižší ukazovateľ dôvera v službách?
- Estónsko, a to −4,9.
- Aký je priemer eurozóny pre ukazovateľ „dôvera v službách“?
- Priemer eurozóny je 5,3.