Dôvera v maloobchode v eurozóne podľa krajín
Ukazovateľ Dôvera v maloobchode v eurozóne (stav údajov: september 2024 · apríl 2026 · október 2026) sa pohybuje od 17,7 (Grécko) až po −24,9 (Nemecko), pri priemere eurozóny −8,0.
| 12-mes. trend | ||||
|---|---|---|---|---|
| 🇬🇷Grécko | 17,7október 2026 | ▼ 2,3 | ▲ 13,8 | ▲ |
| 🇧🇬Bulharsko | 11,4október 2026 | ▲ 2,4 | ▲ 0,4 | ▲ |
| 🇸🇮Slovinsko | 10,3október 2026 | ▼ 4,2 | ▼ 1,7 | ▼ |
| 🇮🇹Taliansko | 8,7október 2026 | ▼ 2,8 | ▼ 4,0 | ▼ |
| 🇲🇹Malta | 7,7apríl 2026 | 0,0 | ▲ 14,0 | ▲ |
| 🇸🇰Slovensko | 5,6október 2026 | ▼ 0,4 | ▼ 2,7 | ▼ |
| 🇮🇪Írsko | 4,9október 2026 | ▼ 6,8 | ▼ 1,1 | ▼ |
| 🇱🇹Litva | 4,5október 2026 | 0,0 | ▼ 1,3 | ▼ |
| 🇳🇱Holandsko | 4,2október 2026 | ▲ 0,7 | ▲ 3,0 | ▲ |
| 🇭🇷Chorvátsko | 3,2október 2026 | ▼ 2,7 | 0,0 | ▲ |
| 🇪🇸Španielsko | 2,8september 2024 | ▼ 2,4 | ▲ 1,0 | ▲ |
| 🇱🇻Lotyšsko | 2,8október 2026 | ▲ 0,3 | ▼ 2,0 | ▼ |
| 🇵🇹Portugalsko | 2,8október 2026 | ▼ 1,0 | ▼ 1,9 | ▼ |
| 🇫🇮Fínsko | 0,9október 2026 | ▼ 10,7 | ▲ 0,5 | ▲ |
| 🇨🇾Cyprus | −3,5október 2026 | ▲ 1,8 | ▼ 3,4 | ▼ |
| 🇪🇪Estónsko | −3,9apríl 2026 | ▲ 0,2 | ▲ 14,9 | ▲ |
| 🇦🇹Rakúsko | −8,7október 2026 | ▼ 3,9 | ▼ 4,1 | ▼ |
| 🇧🇪Belgicko | −9,9október 2026 | ▼ 5,5 | ▲ 6,8 | ▲ |
| 🇫🇷Francúzsko | −15,5október 2026 | ▼ 3,4 | ▲ 0,3 | ▲ |
| 🇩🇪Nemecko | −24,9október 2026 | 0,0 | ▼ 3,4 | ▼ |
rastie (rýchlejší rast) klesá / pokles▲▼ šípky sú vždy doplnené farbou (čitateľné aj pri farbosleposti)Kliknutím na hlavičku stĺpca zoradíte tabuľku.
Zdroj: Eurostat (ei_bssi_m_r2) · zverejnené 2026-10-29 · úpravy: žiadne
Pozrite si súhrn za eurozónu →
Často kladené otázky
- Ktorá krajina eurozóny má najvyšší ukazovateľ dôvera v maloobchode?
- Grécko, a to 17,7.
- Ktorá krajina eurozóny má najnižší ukazovateľ dôvera v maloobchode?
- Nemecko, a to −24,9.
- Aký je priemer eurozóny pre ukazovateľ „dôvera v maloobchode“?
- Priemer eurozóny je −8,0.