Dôvera v priemysle v eurozóne podľa krajín
Ukazovateľ Dôvera v priemysle v eurozóne (stav údajov: apríl 2026 · október 2026) sa pohybuje od 6,1 (Chorvátsko) až po −12,0 (Luxembursko), pri priemere eurozóny −3,4.
| 12-mes. trend | ||||
|---|---|---|---|---|
| 🇭🇷Chorvátsko | 6,1október 2026 | ▼ 2,9 | ▲ 3,7 | ▲ |
| 🇫🇮Fínsko | 2,2október 2026 | ▼ 1,2 | ▲ 6,4 | ▲ |
| 🇬🇷Grécko | 1,7október 2026 | ▼ 2,9 | ▼ 1,9 | ▼ |
| 🇳🇱Holandsko | 1,7október 2026 | ▼ 2,0 | ▲ 3,4 | ▲ |
| 🇪🇸Španielsko | −0,4október 2026 | ▲ 0,5 | ▲ 4,2 | ▲ |
| 🇫🇷Francúzsko | −1,4október 2026 | ▲ 3,9 | ▲ 5,3 | ▲ |
| 🇲🇹Malta | −1,8apríl 2026 | ▼ 10,6 | ▼ 20,0 | ▼ |
| 🇸🇮Slovinsko | −2,4október 2026 | ▼ 1,5 | ▲ 4,6 | ▲ |
| 🇮🇪Írsko | −2,6október 2026 | ▼ 10,4 | ▼ 15,7 | ▼ |
| 🇮🇹Taliansko | −3,0október 2026 | ▲ 0,2 | ▲ 3,8 | ▲ |
| 🇵🇹Portugalsko | −3,5október 2026 | ▲ 0,7 | ▲ 1,8 | ▲ |
| 🇱🇻Lotyšsko | −3,6október 2026 | ▼ 0,8 | ▲ 0,6 | ▲ |
| 🇸🇰Slovensko | −4,2október 2026 | ▲ 7,1 | ▲ 6,0 | ▲ |
| 🇧🇬Bulharsko | −4,5október 2026 | ▼ 1,0 | ▼ 2,6 | ▼ |
| 🇨🇾Cyprus | −5,3október 2026 | ▼ 1,9 | ▼ 7,9 | ▼ |
| 🇱🇹Litva | −6,3október 2026 | ▼ 0,4 | ▲ 2,1 | ▲ |
| 🇦🇹Rakúsko | −6,8október 2026 | ▲ 7,3 | ▲ 7,5 | ▲ |
| 🇩🇪Nemecko | −7,3október 2026 | ▲ 1,0 | ▲ 11,1 | ▲ |
| 🇧🇪Belgicko | −9,4október 2026 | ▲ 3,2 | ▲ 3,0 | ▲ |
| 🇪🇪Estónsko | −10,3apríl 2026 | ▲ 0,1 | ▼ 2,0 | ▼ |
| 🇱🇺Luxembursko | −12,0október 2026 | ▼ 1,3 | ▲ 16,3 | ▲ |
rastie (rýchlejší rast) klesá / pokles▲▼ šípky sú vždy doplnené farbou (čitateľné aj pri farbosleposti)Kliknutím na hlavičku stĺpca zoradíte tabuľku.
Zdroj: Eurostat (ei_bssi_m_r2) · zverejnené 2026-10-29 · úpravy: žiadne
Pozrite si súhrn za eurozónu →
Často kladené otázky
- Ktorá krajina eurozóny má najvyšší ukazovateľ dôvera v priemysle?
- Chorvátsko, a to 6,1.
- Ktorá krajina eurozóny má najnižší ukazovateľ dôvera v priemysle?
- Luxembursko, a to −12,0.
- Aký je priemer eurozóny pre ukazovateľ „dôvera v priemysle“?
- Priemer eurozóny je −3,4.