Dôvera v stavebníctve v eurozóne podľa krajín
Ukazovateľ Dôvera v stavebníctve v eurozóne (stav údajov: apríl 2026 · október 2026) sa pohybuje od 24,6 (Írsko) až po −20,9 (Francúzsko), pri priemere eurozóny −5,9.
| 12-mes. trend | ||||
|---|---|---|---|---|
| 🇮🇪Írsko | 24,6október 2026 | ▲ 0,7 | ▲ 5,6 | ▲ |
| 🇬🇷Grécko | 19,6október 2026 | ▲ 1,7 | ▲ 11,5 | ▲ |
| 🇳🇱Holandsko | 15,7október 2026 | ▼ 1,7 | ▼ 2,1 | ▼ |
| 🇲🇹Malta | 15,1apríl 2026 | ▲ 29,9 | ▼ 9,3 | ▼ |
| 🇨🇾Cyprus | 8,4október 2026 | ▲ 1,9 | ▼ 2,3 | ▼ |
| 🇸🇮Slovinsko | 8,3október 2026 | ▲ 2,1 | ▼ 2,0 | ▼ |
| 🇪🇸Španielsko | 5,5október 2026 | ▼ 1,4 | ▼ 14,7 | ▼ |
| 🇵🇹Portugalsko | 4,3október 2026 | ▲ 1,5 | ▲ 1,0 | ▲ |
| 🇭🇷Chorvátsko | 0,9október 2026 | ▼ 6,4 | ▼ 12,9 | ▼ |
| 🇮🇹Taliansko | −0,7október 2026 | ▲ 1,5 | ▼ 5,4 | ▼ |
| 🇸🇰Slovensko | −2,2október 2026 | ▲ 3,3 | ▲ 2,2 | ▲ |
| 🇫🇮Fínsko | −4,4október 2026 | ▼ 0,7 | ▲ 21,1 | ▲ |
| 🇱🇹Litva | −7,2október 2026 | ▼ 2,2 | ▲ 3,7 | ▲ |
| 🇪🇪Estónsko | −7,5apríl 2026 | ▼ 0,5 | ▲ 10,9 | ▲ |
| 🇧🇬Bulharsko | −8,1október 2026 | ▼ 1,0 | ▼ 10,6 | ▼ |
| 🇱🇺Luxembursko | −8,3október 2026 | ▲ 0,7 | ▲ 5,8 | ▲ |
| 🇦🇹Rakúsko | −10,8október 2026 | ▲ 2,6 | ▲ 3,7 | ▲ |
| 🇱🇻Lotyšsko | −11,0október 2026 | ▼ 0,5 | ▼ 6,7 | ▼ |
| 🇩🇪Nemecko | −13,9október 2026 | ▼ 0,4 | ▼ 0,2 | ▼ |
| 🇧🇪Belgicko | −14,4október 2026 | ▲ 0,3 | ▼ 5,5 | ▼ |
| 🇫🇷Francúzsko | −20,9október 2026 | ▼ 2,8 | ▼ 5,6 | ▼ |
rastie (rýchlejší rast) klesá / pokles▲▼ šípky sú vždy doplnené farbou (čitateľné aj pri farbosleposti)Kliknutím na hlavičku stĺpca zoradíte tabuľku.
Zdroj: Eurostat (ei_bssi_m_r2) · zverejnené 2026-10-29 · úpravy: žiadne
Pozrite si súhrn za eurozónu →
Často kladené otázky
- Ktorá krajina eurozóny má najvyšší ukazovateľ dôvera v stavebníctve?
- Írsko, a to 24,6.
- Ktorá krajina eurozóny má najnižší ukazovateľ dôvera v stavebníctve?
- Francúzsko, a to −20,9.
- Aký je priemer eurozóny pre ukazovateľ „dôvera v stavebníctve“?
- Priemer eurozóny je −5,9.