Zaupanje v storitvah v euroobmočju po državah
Zaupanje v storitvah v euroobmočju (zadnji podatki: september 2024 · april 2026 · oktober 2026) se giblje od 31,5 (Malta) do −4,9 (Estonija), ob povprečju euroobmočja 5,3.
| 12-mes. trend | ||||
|---|---|---|---|---|
| 🇲🇹Malta | 31,5april 2026 | ▼ 14,0 | ▲ 18,9 | ▲ |
| 🇬🇷Grčija | 27,6oktober 2026 | ▼ 1,4 | ▼ 6,4 | ▼ |
| 🇮🇪Irska | 24,8oktober 2026 | ▼ 1,5 | ▲ 15,1 | ▲ |
| 🇪🇸Španija | 16,5september 2024 | ▼ 4,6 | ▲ 2,4 | ▲ |
| 🇭🇷Hrvaška | 13,8oktober 2026 | ▲ 1,0 | ▼ 2,3 | ▼ |
| 🇨🇾Ciper | 13,2oktober 2026 | ▼ 0,1 | ▲ 2,0 | ▲ |
| 🇸🇮Slovenija | 11,3oktober 2026 | ▼ 1,0 | ▼ 5,4 | ▼ |
| 🇫🇮Finska | 10,1oktober 2026 | ▼ 3,0 | ▲ 6,9 | ▲ |
| 🇱🇹Litva | 10,1oktober 2026 | ▼ 2,5 | ▲ 2,7 | ▲ |
| 🇮🇹Italija | 7,0oktober 2026 | ▲ 2,6 | ▲ 4,0 | ▲ |
| 🇸🇰Slovaška | 7,0oktober 2026 | ▲ 3,8 | ▲ 11,8 | ▲ |
| 🇧🇬Bolgarija | 6,0oktober 2026 | ▼ 3,1 | ▼ 4,7 | ▼ |
| 🇦🇹Avstrija | 5,2oktober 2026 | ▲ 1,7 | ▼ 2,1 | ▼ |
| 🇵🇹Portugalska | 5,1oktober 2026 | ▼ 3,5 | ▼ 2,7 | ▼ |
| 🇳🇱Nizozemska | 4,5oktober 2026 | ▼ 1,3 | ▼ 0,5 | ▼ |
| 🇱🇻Latvija | 4,3oktober 2026 | ▲ 0,9 | ▲ 1,8 | ▲ |
| 🇩🇪Nemčija | 3,7oktober 2026 | ▼ 2,9 | ▲ 0,6 | ▲ |
| 🇫🇷Francija | −2,9oktober 2026 | ▼ 0,3 | ▲ 1,3 | ▲ |
| 🇧🇪Belgija | −4,0oktober 2026 | ▲ 4,6 | ▼ 11,5 | ▼ |
| 🇪🇪Estonija | −4,9april 2026 | ▼ 3,8 | ▼ 2,7 | ▼ |
narašča (hitrejša rast) upada / krčenje▲▼ puščice so vedno v paru z barvo (primerno tudi za barvno slepe)Za razvrščanje tapnite naslov stolpca.
Vir: Eurostat (ei_bssi_m_r2) · objavljeno 2026-10-29 · spremembe: brez
Oglejte si agregat za euroobmočje →
Pogosta vprašanja
- Katera država euroobmočja ima najvišjo vrednost kazalnika zaupanje v storitvah?
- Malta, in sicer 31,5.
- Katera država euroobmočja ima najnižjo vrednost kazalnika zaupanje v storitvah?
- Estonija, in sicer −4,9.
- Kolikšno je povprečje euroobmočja za kazalnik „zaupanje v storitvah“?
- Povprečje euroobmočja je 5,3.