Zaupanje v industriji v euroobmočju po državah
Zaupanje v industriji v euroobmočju (zadnji podatki: april 2026 · oktober 2026) se giblje od 6,1 (Hrvaška) do −12,0 (Luksemburg), ob povprečju euroobmočja −3,4.
| 12-mes. trend | ||||
|---|---|---|---|---|
| 🇭🇷Hrvaška | 6,1oktober 2026 | ▼ 2,9 | ▲ 3,7 | ▲ |
| 🇫🇮Finska | 2,2oktober 2026 | ▼ 1,2 | ▲ 6,4 | ▲ |
| 🇬🇷Grčija | 1,7oktober 2026 | ▼ 2,9 | ▼ 1,9 | ▼ |
| 🇳🇱Nizozemska | 1,7oktober 2026 | ▼ 2,0 | ▲ 3,4 | ▲ |
| 🇪🇸Španija | −0,4oktober 2026 | ▲ 0,5 | ▲ 4,2 | ▲ |
| 🇫🇷Francija | −1,4oktober 2026 | ▲ 3,9 | ▲ 5,3 | ▲ |
| 🇲🇹Malta | −1,8april 2026 | ▼ 10,6 | ▼ 20,0 | ▼ |
| 🇸🇮Slovenija | −2,4oktober 2026 | ▼ 1,5 | ▲ 4,6 | ▲ |
| 🇮🇪Irska | −2,6oktober 2026 | ▼ 10,4 | ▼ 15,7 | ▼ |
| 🇮🇹Italija | −3,0oktober 2026 | ▲ 0,2 | ▲ 3,8 | ▲ |
| 🇵🇹Portugalska | −3,5oktober 2026 | ▲ 0,7 | ▲ 1,8 | ▲ |
| 🇱🇻Latvija | −3,6oktober 2026 | ▼ 0,8 | ▲ 0,6 | ▲ |
| 🇸🇰Slovaška | −4,2oktober 2026 | ▲ 7,1 | ▲ 6,0 | ▲ |
| 🇧🇬Bolgarija | −4,5oktober 2026 | ▼ 1,0 | ▼ 2,6 | ▼ |
| 🇨🇾Ciper | −5,3oktober 2026 | ▼ 1,9 | ▼ 7,9 | ▼ |
| 🇱🇹Litva | −6,3oktober 2026 | ▼ 0,4 | ▲ 2,1 | ▲ |
| 🇦🇹Avstrija | −6,8oktober 2026 | ▲ 7,3 | ▲ 7,5 | ▲ |
| 🇩🇪Nemčija | −7,3oktober 2026 | ▲ 1,0 | ▲ 11,1 | ▲ |
| 🇧🇪Belgija | −9,4oktober 2026 | ▲ 3,2 | ▲ 3,0 | ▲ |
| 🇪🇪Estonija | −10,3april 2026 | ▲ 0,1 | ▼ 2,0 | ▼ |
| 🇱🇺Luksemburg | −12,0oktober 2026 | ▼ 1,3 | ▲ 16,3 | ▲ |
narašča (hitrejša rast) upada / krčenje▲▼ puščice so vedno v paru z barvo (primerno tudi za barvno slepe)Za razvrščanje tapnite naslov stolpca.
Vir: Eurostat (ei_bssi_m_r2) · objavljeno 2026-10-29 · spremembe: brez
Oglejte si agregat za euroobmočje →
Pogosta vprašanja
- Katera država euroobmočja ima najvišjo vrednost kazalnika zaupanje v industriji?
- Hrvaška, in sicer 6,1.
- Katera država euroobmočja ima najnižjo vrednost kazalnika zaupanje v industriji?
- Luksemburg, in sicer −12,0.
- Kolikšno je povprečje euroobmočja za kazalnik „zaupanje v industriji“?
- Povprečje euroobmočja je −3,4.