Zaupanje v gradbeništvu v euroobmočju po državah
Zaupanje v gradbeništvu v euroobmočju (zadnji podatki: april 2026 · oktober 2026) se giblje od 24,6 (Irska) do −20,9 (Francija), ob povprečju euroobmočja −5,9.
| 12-mes. trend | ||||
|---|---|---|---|---|
| 🇮🇪Irska | 24,6oktober 2026 | ▲ 0,7 | ▲ 5,6 | ▲ |
| 🇬🇷Grčija | 19,6oktober 2026 | ▲ 1,7 | ▲ 11,5 | ▲ |
| 🇳🇱Nizozemska | 15,7oktober 2026 | ▼ 1,7 | ▼ 2,1 | ▼ |
| 🇲🇹Malta | 15,1april 2026 | ▲ 29,9 | ▼ 9,3 | ▼ |
| 🇨🇾Ciper | 8,4oktober 2026 | ▲ 1,9 | ▼ 2,3 | ▼ |
| 🇸🇮Slovenija | 8,3oktober 2026 | ▲ 2,1 | ▼ 2,0 | ▼ |
| 🇪🇸Španija | 5,5oktober 2026 | ▼ 1,4 | ▼ 14,7 | ▼ |
| 🇵🇹Portugalska | 4,3oktober 2026 | ▲ 1,5 | ▲ 1,0 | ▲ |
| 🇭🇷Hrvaška | 0,9oktober 2026 | ▼ 6,4 | ▼ 12,9 | ▼ |
| 🇮🇹Italija | −0,7oktober 2026 | ▲ 1,5 | ▼ 5,4 | ▼ |
| 🇸🇰Slovaška | −2,2oktober 2026 | ▲ 3,3 | ▲ 2,2 | ▲ |
| 🇫🇮Finska | −4,4oktober 2026 | ▼ 0,7 | ▲ 21,1 | ▲ |
| 🇱🇹Litva | −7,2oktober 2026 | ▼ 2,2 | ▲ 3,7 | ▲ |
| 🇪🇪Estonija | −7,5april 2026 | ▼ 0,5 | ▲ 10,9 | ▲ |
| 🇧🇬Bolgarija | −8,1oktober 2026 | ▼ 1,0 | ▼ 10,6 | ▼ |
| 🇱🇺Luksemburg | −8,3oktober 2026 | ▲ 0,7 | ▲ 5,8 | ▲ |
| 🇦🇹Avstrija | −10,8oktober 2026 | ▲ 2,6 | ▲ 3,7 | ▲ |
| 🇱🇻Latvija | −11,0oktober 2026 | ▼ 0,5 | ▼ 6,7 | ▼ |
| 🇩🇪Nemčija | −13,9oktober 2026 | ▼ 0,4 | ▼ 0,2 | ▼ |
| 🇧🇪Belgija | −14,4oktober 2026 | ▲ 0,3 | ▼ 5,5 | ▼ |
| 🇫🇷Francija | −20,9oktober 2026 | ▼ 2,8 | ▼ 5,6 | ▼ |
narašča (hitrejša rast) upada / krčenje▲▼ puščice so vedno v paru z barvo (primerno tudi za barvno slepe)Za razvrščanje tapnite naslov stolpca.
Vir: Eurostat (ei_bssi_m_r2) · objavljeno 2026-10-29 · spremembe: brez
Oglejte si agregat za euroobmočje →
Pogosta vprašanja
- Katera država euroobmočja ima najvišjo vrednost kazalnika zaupanje v gradbeništvu?
- Irska, in sicer 24,6.
- Katera država euroobmočja ima najnižjo vrednost kazalnika zaupanje v gradbeništvu?
- Francija, in sicer −20,9.
- Kolikšno je povprečje euroobmočja za kazalnik „zaupanje v gradbeništvu“?
- Povprečje euroobmočja je −5,9.