Pouzdanje u građevinarstvu u europodručju po državama
Pokazatelj Pouzdanje u građevinarstvu u europodručju (posljednji podaci: travanj 2026. · listopad 2026.) kreće se od 24,6 (Irska) do −20,9 (Francuska), uz prosjek europodručja od −5,9.
| 12-mj. trend | ||||
|---|---|---|---|---|
| 🇮🇪Irska | 24,6listopad 2026. | ▲ 0,7 | ▲ 5,6 | ▲ |
| 🇬🇷Grčka | 19,6listopad 2026. | ▲ 1,7 | ▲ 11,5 | ▲ |
| 🇳🇱Nizozemska | 15,7listopad 2026. | ▼ 1,7 | ▼ 2,1 | ▼ |
| 🇲🇹Malta | 15,1travanj 2026. | ▲ 29,9 | ▼ 9,3 | ▼ |
| 🇨🇾Cipar | 8,4listopad 2026. | ▲ 1,9 | ▼ 2,3 | ▼ |
| 🇸🇮Slovenija | 8,3listopad 2026. | ▲ 2,1 | ▼ 2,0 | ▼ |
| 🇪🇸Španjolska | 5,5listopad 2026. | ▼ 1,4 | ▼ 14,7 | ▼ |
| 🇵🇹Portugal | 4,3listopad 2026. | ▲ 1,5 | ▲ 1,0 | ▲ |
| 🇭🇷Hrvatska | 0,9listopad 2026. | ▼ 6,4 | ▼ 12,9 | ▼ |
| 🇮🇹Italija | −0,7listopad 2026. | ▲ 1,5 | ▼ 5,4 | ▼ |
| 🇸🇰Slovačka | −2,2listopad 2026. | ▲ 3,3 | ▲ 2,2 | ▲ |
| 🇫🇮Finska | −4,4listopad 2026. | ▼ 0,7 | ▲ 21,1 | ▲ |
| 🇱🇹Litva | −7,2listopad 2026. | ▼ 2,2 | ▲ 3,7 | ▲ |
| 🇪🇪Estonija | −7,5travanj 2026. | ▼ 0,5 | ▲ 10,9 | ▲ |
| 🇧🇬Bugarska | −8,1listopad 2026. | ▼ 1,0 | ▼ 10,6 | ▼ |
| 🇱🇺Luksemburg | −8,3listopad 2026. | ▲ 0,7 | ▲ 5,8 | ▲ |
| 🇦🇹Austrija | −10,8listopad 2026. | ▲ 2,6 | ▲ 3,7 | ▲ |
| 🇱🇻Latvija | −11,0listopad 2026. | ▼ 0,5 | ▼ 6,7 | ▼ |
| 🇩🇪Njemačka | −13,9listopad 2026. | ▼ 0,4 | ▼ 0,2 | ▼ |
| 🇧🇪Belgija | −14,4listopad 2026. | ▲ 0,3 | ▼ 5,5 | ▼ |
| 🇫🇷Francuska | −20,9listopad 2026. | ▼ 2,8 | ▼ 5,6 | ▼ |
u porastu (brži rast) u padu / kontrakcija▲▼ strelice su uvijek uparene s bojom (prilagođeno daltonizmu)Dodirnite zaglavlje stupca za razvrstavanje.
Izvor: Eurostat (ei_bssi_m_r2) · objavljeno 2026-10-29 · izmjene: nema
Pogledajte ukupni prosjek europodručja →
Često postavljana pitanja
- Koja država europodručja ima najviši pokazatelj pouzdanje u građevinarstvu?
- Irska, uz 24,6.
- Koja država europodručja ima najniži pokazatelj pouzdanje u građevinarstvu?
- Francuska, uz −20,9.
- Koliki je prosjek europodručja za pokazatelj „pouzdanje u građevinarstvu“?
- Prosjek europodručja iznosi −5,9.